подія
обласне об'єднаннявідділи служінняновинимедіаконтакти

 

[Home][новини][подія]

 

Повернутися <<<

 

Єпископ Юрій Веремій: "Я особисто склав молитовний список тих, кого запрошу на Фестиваль надії"

Напередодні Фестивалю надії, який 20 червня 2015 року відбудеться у Львові, ми поцікавилися у заступника старшого єпископа ЦХВЄУ єпископа Юрія Веремія станом підготовки церков християн віри євангельської України до наймасштабнішої євангелізаційної події року.

 

 

- Як старший пастор Івано-Франківської церкви ХВЄ та старший єпископ п’яти областей західного регіону України, поділіться своїми враженнями про Фестиваль надії-2007. Який вплив мав цей захід на церкви, підпорядковані Вам?

- У першу чергу, я вдячний Господу, що розвиток євангельського руху є досить динамічним у цілому світі! Велику роль в цьому процесі, на мою думку, відіграє діяльність Асоціації Біллі Ґрема. Адже завдяки її служінню за останні п’ятдесят років мільйони людей по всьому світі прийняли Христа у своє серце. Я надзвичайно радий, що ЄАБҐ, плануючи євангелізаційні заходи, неодноразово звертав свою увагу на Україну. Фестиваль надії-2007 був однією із наймасштабніших християнських подій у нашій країні того часу, адже завдяки відеотрансляціям охопив усі регіони держави. Плодами міцної молитовної основи заходу стали переповнені зали невіруючими людьми, що прийшли подивитися трансляцію Фестивалю. Не приховуючи інтересу, глядачі спостерігали за програмою та уважно слухали звернення брата Франкліна. Звістка про спасіння, що лунала того дня, досягнула сердець багатьох людей.

- Чи знаєте Ви особисто людей, що стали християнами завдяки Фестивалю надії чи іншим масовим акціям?

- Аналізуючи динаміку росту церков ХВЄ на Івано-Франківщині, я хочу сказати, що у 90-ті роки тут було всього 80 віруючих людей. На сьогоднішній день християн нашого союзу в цій області налічується 2450. Ми проводимо регулярні зібрання у 70 населених пунктах. А минулого року охрестили понад 130 людей. Я переконаний, що у цьому є також великий вплив таких євангелізацій, як Фестиваль надії. Кожен раз, коли ми хрестимо людей, серед них є ті, в чиї серця Слово Боже систематично сіялося ще з Фестивалю надії-2007 і тепер ми пожинаємо прекрасний плід для Господа.

- Чи варто, на Вашу думку, проводити масштабні євангелізації у такий складний для країни час?

- Якщо Бог допоможе нам провести цю євангелізацію, вона буде одним із найбільших благословень для України. На мою думку, це потужний крок віри, який потрібно робити саме зараз. Адже навколо нас багато розчарованих та розгублених людей. Наше завдання – нагадати їм, що надія є і ця надія у Христі. Досліджуючи Боже Слово, ми бачимо, що протягом віків та поколінь Воно було і залишається незмінним і сильним. І саме таке Слово зараз потрібно нашій нації. Слово, яке несе надію, мир і спокій в людські серця.

Ми віримо, що ідея проведення Фестивалю надії цього року - від Господа. Молимося, щоб Його благословення супроводжувало організацію та проведення цього заходу.

- Як впливає на християн ваших церков підготовка до фестивалю-2015? Чи допомагає підготовка до цієї євангелізації активізувати пасивних християн?

- В усі часи у церквах були різні категорії християн – від палаючих для Христа до абсолютно пасивних. Наша церква, на жаль, не виключення. Але я радію, що підготовка до Фестивалю надії активізовує людей для служіння Богові та об’єднує їх навколо спільної мети - привести людей до Христа. Масштабність заходу захоплює та надихає. Хор, що звучатиме двома тисячами голосів, та участь відомих українських та американських співаків, які присвятили своє життя Богові, свідчать про високий професійний рівень фестивалю. Ці фактори допомагають християнам заохочувати своїх друзів відвідати захід. Вірю, що Сам Господь звернеться до серця кожного, хто приїде на цю євангелізацію через проповіді, що звучатимуть там! Завдяки таким заходам, Бог ще раз нагадує кожному, що  ми не покликані бути пасивними, але покликані виконувати свою місію. А саме – проповідувати Євангеліє та привести людей до Христа.

- Чи залучаєте Ви молодь у підготовці до Фестивалю?

- Звичайно, молодь наших церков бере активну участь в Андріївському русі. Також нещодавно молоді християни Франківщини виїжджали до Львова на молодіжну конференцію «Ціна вибору» в рамках Фестивалю надії-2015.

- Наскільки активно члени церков беруть участь в Андріївському русі?  Чи склали Ви свій особистий список людей, за яких молитеся та запрошуєте на фестиваль?

- Мені подобається організація і етапність роботи з людьми на Фестивалі надії. Заохочуючи вірян у церквах нашої області взяти участь в Андріївському русі, я завжди говорю, що скласти список людей, які потребують спасіння та молитися за них – це та робота,  яку кожен християнин може із легкістю зробити. Звичайно, у мене теж є особистий молитовний список, і тому я маю повне моральне право мотивувати до цього інших людей у наших церквах. Без сумніву, ніхто до кінця не знає, чи відвідають Фестиваль надії усі ті люди, про чиє спасіння ми молимося. Але ми довіряємо Богові та робимо зі своєї сторони все можливе для того, щоб реалізувати нашу місію на землі  - нести Добру Новину.

- Що, на Вашу думку, можна було би зробити ще для підсилення підготовки до фестивалю?

- Мені здається, що організаторам варто поставити більший акцент на регулярній молитві за запрошених друзів на загальних богослужіннях церков. Адже чудова організація ще не гарантує стовідсоткового успіху. Старанна ж робота, щира ревна молитва та, як результат, Боже благословення – це саме та формула успіху, до якої нам варто прагнути. Переконаний, що окрім зміцнення духовної основи у підготовці до фестивалю, регулярні молитви на зібраннях також сприятимуть глибшому розумінню особистої відповідальності, яка лягає на кожного, хто бере участь в цьому євангелізаційному проекті.

- Які Ваші очікування від фестивалю-2015? Чи готові ваші церкви приймати новонавернених людей?

- Очікування особисто для мене - це крок віри. Якщо ми будемо готуватися до цього заходу віддано та з вірою, то в результаті матимемо згідно із нашою працею та молитвою. А щодо готовності приймати новонавернених, можу сказати, що наші церкви мають напрацьовану систему роботи із новими людьми, яка включає в себе щотижневі зустрічі з душеопікунами та Біблійну школу для тих, хто нещодавно приєднався до церкви.

- Що Ви б хотіли порадити організаторам фестивалю?

- Не падати духом, продовжувати нести свою працю, бути вірними Богу до кінця і активно працювати далі, пам’ятаючи, що добре діло завжди нелегко робити. Та чим більший супротив, тим більшою буде перемога.

- Ваші побажання для українських священнослужителів, що готуються до фестивалю?

- Хай Бог благословить усіх служителів силою підтримували кожного члена своїх церков підбадьоренням та добрими порадами. Нехай Боже благословення буде з усіма нами!

Розмовляла Марічка Галюк, прес-служба Міжнародного фестивалю надії.

 

Повернутися <<<


Copyright (c) 2009 Rubka. All rights reserved.

bodero84@mail.ru