подія
обласне об'єднаннявідділи служінняновинимедіаконтакти

 

[Home][новини][подія]

 

Повернутися <<<

 

"Вчення про богослужіння"

Так звучала тема семінару Лео Франка в суботу, 5 грудня 2015 року, на обласній конференції служителів.

Більше сотні братів та сестер зібралися суботнього ранку в Івано-Франківську, щоб разом повчитися істин Божого Слова.

Цього разу до нас в гості завітав вчитель Біблії з Німеччини Лео Франк. Тема його семінару звучала так: "Вчення про богослужіння".

"Існує безліч різних форм богослужіння, - сказав служитель. – І невиправдано радикальною є позиція нетерпіння, яка говорить "все нове є відступництвом і світом". Богослужіння – це служіння людини Богу, і служіння Бога людині. Ще Мартін Лютер сказав: "Богослужіння - це діалогічний процес: Бог говорить до нас через Слово, і ми говоримо з Ним через спів і молитву". Богослужіння – це уособлення християнської віри у повсякденному житті, та збори християнської громади в ім'я Ісуса Христа".

Також вчитель пояснив такі поняття, як літургія (хід богослужіння), та літургіка (наука про богослужіння).

Лео Франк також показав, як виглядало богослужіння в Старому та Новому Заповітах. А вкінці викладу зробив декілька важливих висновків: 1) синагога й елліністичні збори були прикладом організації, молитов, практики, читання першої Церкви; 2) Новий Заповіт не дає нам повної картини богослужіння раннього періоду; 3) ми маємо не цілісну і не систематичну, але фрагментарну, уривчасту літургику; 4) новозаповітнє богослужіння є процесом; 5) ранній досвід першої Церкви не можна сприймати як ідеальну і незмінну статичну форму.

Після того єпископ Юрій Веремій підсумував роботу конференції і звершив заключну молитву.

 

Семінар Лео Франка "Вчення про богослужіння" (1) >>>

Семінар Лео Франка "Вчення про богослужіння" (2) >>>

 


Copyright (c) 2009 Rubka. All rights reserved.

bodero84@mail.ru