соціальної праці
обласне об'єднаннявідділи служінняновинимедіаконтакти

благовістя 
освіти 
жіночий 
молодіжний 
дитячий 
місія милосердя 
місіонерський 
християн-підприємців 
соціальної праці 
ЦОД  
будинок для літніх людей 
реабілітаційний центр 
[Home][відділи служіння][соціальної праці]

 

Відділ соціальної праці

Відповідальний: Віктор Кім


У 2008 році Прикарпаття пережило повінь, з руйнівними наслідками якої може зрівнятися, за свідченнями старожилів, хіба що стихія, котра спіткала край 1961 року.

Громади Церкви ХВЄ в Івано-Франківській області активно допомагали потерпілим краянам долати лихо, щоб якомога швидше повернутися у звичне життєве русло.

Єпископ Юрій Веремій разом з іншими служителями доставляли допомогу до найбільш потерпілих поселень області – Галича, Тисмениці, Рогатина, Снятина, Підпечар, Побережжя, Дубівців, Чернієва, Нижнева, Березівки і багатьох інших сіл Прикарпаття.

Давно відомо, що найчастіше люди звертаються до Бога саме у хвилини скрути. То й не дивно, що здебільшого всі потерпілі, отримавши матеріальну допомогу, просили ще й духовної підтримки. І в багатьох сім'ях була звершена молитва до Всемогутнього Бога.

 

При соціальному відділі діє громадська організація "Я Вибираю Життя", керівником якої є Віктор Кім.

Ця команда професійно займається профілактикою негативних соціальних явищ серед молоді. Це єдина громадська організація в Івано-Франківській області, яка офіційно і постійно працює в цьому напрямку, маючи розроблені лекції і дозвіл від Івано-Франківської ОДА на проведення профілактичної роботи в навчальних закладах.

Це некомерційна та неполітична організація і, відповідно до своєї мети та цілей, не займається такого роду діяльністю. "Я Вибираю Життя" професійно працює у сфері профілактики негативних соціальних явищ.

Тематика напрямків соціальної роботи і семінарів – профілактика ВІЛ\СНІД; куріння; алкоголізму; наркотиків; порнографії; проституції; абортів; суїциду. Робота ведеться від початку 2007 року; офіційна реєстрація – з грудня 2007 року.

Мета організації - допомогти молодим людям уникнути негативних наслідків ризикованої поведінки.

 

Згідно з офіційними та неофіційними даними щодо негативних соціальних явищ, в Україні:

СНІД – 140 тисяч хворих на СНІД;

АБОРТ – за роки незалежності зробили 30 мільйонів абортів;

КУРІННЯ – кожен четвертий українець старший 12 років курить.

АЛКОГОЛЬ – 40% дітей у віці від 14 до 18 років вже залучені до систематичного вживання алкоголю (згідно з матеріалів ВООЗ).

Загальновідомо, що офіційні статистичні дані зазвичай у кілька разів нижчі за реальні. Не залишаймося байдужими до майбутнього України!

 

Новини:

 

Професійно-особистісні ресурси педагога у роботі з дітьми соціально-незахищених категорій

11 січня 2012 року в Івано-Франківську відбулося секційне засідання соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів.

Захід, який відбувся з ініціативи Управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, а також Центру психології та соціальної роботи, проходив у загальноосвітній школі №4 обласного центру. На зустріч були також запрошені Олег та Мар’яна Говорухи, представники Громадської організації "Я вибираю життя".

Метою заходу стало поглиблення знання учасників семінару щодо роботи з дітьми соціально-незахищених категорій. Організатори ставили перед собою наступні завдання:

- окреслити актуальність даної проблеми;

- розкрити основни аспекти виховної роботи;

- розглянути основні напрямки роботи соціального педагога з дітьми соціально-незахищених категорій;

- розширити уявлення про сутність духовного світу дитини.

"Якими народжуються діти - ні від кого не залежить, - сказала директор Центру практичної психології та соціальної роботи Ляльчук Галина Дмитрівна, відкриваючи зустріч. - Але в наших силах зробити їх хорошими через правильне виховання (як говорив Плутарх)".

Після того начальник Служби у справах дітей З. Сливка провела мультемедійну презентацію з виховної роботи на тему "Співпраця служби у справах дітей та школи щодо здійснення соціально-правового захисту дітей".

Директор Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Л. Дикун прочитала семінар на тему "Соціальний супровід сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах", а соціальний педагог Н. Білецька говорила про "Співпрацю соціального педагога та класного керівника з державними та недержавними установами щодо організації роботи з дітьми соціально-незахищених категорій".

Представник Громадської організації "Я вибираю життя" О. Говоруха прочитав доповідь на тему "Превентивне виховання в роботі з дітьми, які зазнали впливу несприятливих умов соціалізації", під час якої говорив про ефективність живого спілкування з дітьми на зустрічах в школах та інтернатах.

Представник спільноти "Як Марія" Я. Мельник продемонстрував пантоміму, яка змальовувала форму вияву внутрішнього світу дитини, а керівник гуртка МДЕС В. Брик продемонстрував майстер-клас на тему "Паперова пластика".

Вкінці зустрічі методист ЦППСР Н. Цюпер підвів підсумки секційного засідання, наголосивши на важливості заходів такого типу.

Прес-служба ГО "Я вибираю життя"

 

Г. Ляльчук, директор Центру практичної психології та соціальної роботи

 

Г. Лепецька, заступник директора з виховної роботи школи №4

 

О. Говоруха, ГО "Я вибираю життя"

 

М. Семочко, директор школи №4

 

З. І. Сливка, начальник служби у справах дітей

 

Л. Дикун, директор Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

Громадська організація "Я вибираю життя" продовжує свою працю

Відбувся ряд соціальних зустрічей з учнями загальноосвітніх шкіл області.

Працівники ГО Олег Говоруха, Марія Петращук, Мар'яна Говоруха та Оля Ковальська 11 березня 2011 року зустрілися із вихованцями інтернату м. Тлумач, 15.03.2011 р. - з учнями школи с. Палагичі, 17.03.2011 р. - учнями школи с. Прибилів, 17.03.2011 р. - школи с. Бортники, 07.06.2011 р. учасниками табору с. Раків, 19.03.2011 р. - учнями школи с. Будзин, 14.12.2011 р. - учнями школи с. Озеряни, 14.12.2011 р. - учнями ЗОШ №7 м. Івано-Франківська. Також у школах м. Коломиї відбулися зустрічі, направлені на протидію проведенню абортів.

За звітний період більше 500 молодих людей почули правду про шкоду тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотичних речовин,  а також правду стосовно раннього сексуального досвіду та наслідків аборту.

"Ми вдячні єпископу ЦХВЄ Івано-Франківщини Юрію Веремію, пастору Івану Іванцюку та голові ГО "Я вибираю життя" Віктору Кіму за сприяння у нашій праці. Разом ми можемо зробити багато для Божої слави та на благо рідної України", - зауважив Олег Говоруха.

"Сьогодні не простий час, коли музика, фільми, журнали, Інтернет виховуютьнаших дітей і все це стало доступним як ніколи, - каже завідувач шкірно-венерологічної поліклінніки м. Львова Вісьтак Ярослав Володимирович. - В свою чергу дитині ще важко відрізнити де добро від зла і в цьому ми покладаємося на педагогів, які працюють з дітьми і на зацікавлені громадські організації. Велику роль відіграє держава, яка з давніх часів славилась моральними, християнськими засадами, а сьгоднішня молодь чомусь забуває про це. Ттютюнопаління - це найбільша біда нашого суспільства і немає хвороби, не пов'язаної з цією отрутою, якщо звісно людина палить!".

"Безумовно, я знайомий з роботою ГО "Я вибираю життя", і вважаю, що це надзвичайно корисна і потрібна річ, особливо для нашої молоді, - сказав доцент, кандидат медичних наук післядипломної роботи, лікар-дерматовенеролог Лабінський Роман Володимирович (м. Львів). - Будучи лікарем-практиком вже не один десяток років можу сказати наступне: від хвороби не застрахований ніхто. Так ось певну групу захворювань люди самі собі шукають і, на привеликий жаль, це група, що передається статевим шляхом. Напевно однією з причин є все таки недостатньо морально-етичні устої, відсутність християнської моралі, раннє статеве життя. Важливу роль повинна відігравати сім'я, та не завжди батьки належним чином зоорієнтовує молоде покоління в цій проблемі. І от це, саме це я вважаю, ставить задачу постійно проводити і здійснювати не тільки лікувальні заходи, коли вже є захворювання, а профілактику, виховання в християнської моралі. Ці методи дозволять зберегти здоров'я не тільки конкретної особи, а й забезпечить благополуччя населення країни вцілому".

"Якби моя воля, - каже ззавідувач гінекологічним відділенням Бренич Михайло Васильович, - я б заборонив аборти у нашій країні взагалі. Молодим побажав би не спішити, думати і врешті-решт берегти не тільки себе, а й здоров'я майбутніх дітей, якими Бог обдаровує людину".

"Сьогодні велику небезпеку несуть розрекламовані спиртні напої, кіоски, наповнені тютюновимивиробами, - сказав авідувач 1-го відділення обласного наркологічного диспансера психіатр-нарколог Хомо Тарас Ярославович. - Від наркотичних речовин сьогодні гине наша молодь. Голова в нас для того, щоб думати, і не варто ставити під загрозу все своє життя та благополуччя своєї родини заради миттєвої насолоди".

 

Викладає Мар'яна Говоруха (с. Будзин)

 

Викладає Мар'яна Говоруха (с. Будзин)

 

Викладає Мар'яна Говоруха (с. Будзин)

 

З учнями школи с. Будзин

 

Батьківський комітет школи с. Будзин

 

Викладає Олег Говоруха (інтернат м. Тлумача)

 

Вихованці інтернату м. Тлумача

 

Учні школи с. Олеша

 

Викладає Оля Ковальська (школа с. Олеша)

 

Я маю право жити!

3 березня 2011 року в м. Тлумач відбувся соціальний захід для учнів "Я маю право жити", метою якого є підняття моралі тадуховності школярів.

Саме так Івано-Франківська обласна громадська організація "Явибираю життя" розпочала працю в освітніх закладах Тлумацького району.

Розпочали захід діти Тлумацької школи 9-10 класів, серед яких вихованці Центру опіки дитини "Рідна Оселя". У драматичних постановках волонтери дали зрозуміти присутнім одну із найбільших проблем сьогодення - дітовбивства.

Із промовою до учнів звернувся головний спеціаліст з реабілітації ЛОБО РЦ "Ваша Надія" Олег Говоруха. "Благодійна організація РЦ "Ваша Надія" співпрацює з Громадською організацією "Я Вибираю Життя" та з Всеукраїнською благодійною організацією "АСЕТ". Ми займаємося профілактикою, яка направлена на боротьбу та протидію поширенню небезпечних явищ серед молоді, таких як: тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотиків. Ми щиро бажаємо, щоб ви, друзі, молоді, гарні та життєрадісні – майбутнє нашої України – ніколи не зустрілися із наслідками та страшними невиліковними хворобами, які супроводжують людей, що ведуть гріховний спосіб життя. А це СНІД, аборти, туберкульоз та довгі роки страждань. Наша ціль – незалежна молодь! Ви маєте право знати правду", - наголосив Олег.

На заході була присутня лікар загальної практичної сімейної медицини Тетяна Басараба, яка поділилася своїм досвідом стосовно проблеми абортів в Україні.

Заключне слово виголосила заступник директора Тлумацької школи Соловій Світлана Василівна, в якому зазначила, що "в будь-якому віці ми зобов’язані нести відповідальність за дитину, яку Бог дарував нам".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[<<][<][6][7][8][9][10][>][>>]

Copyright (c) 2009 Rubka. All rights reserved.

bodero84@mail.ru